Katedrála Santa Maria

850vč. DPH
Dostupnost
Momentálně nedostupné

Santa Maria del Fiore je jedna z největších katedrál na světě. Nachází se v jednom z nejkrásnějších italských měst, ve Florencii . Katedrála Santa Maria del Fiore je dominantou města. Snoubí se zde gotická a renesanční architektura. Její stavba byla zahájena v roce 1296 podle návrhu architekta Arnolfa di Cambio. Katedrála se začala stavět na místě původního kostela Santa Reparata pocházejícího ze 4. – 5. století n. l. Po architektově smrti, v roce 1302, byly na 30 let přerušeny práce. Poté pokračoval ve stavbě Giotto di Bondone, který ale navrhnul pouze vedle stojící Giottovu zvonici . Stavba katedrály Santa Maria del Fiore se tedy znovu rozběhla až v roce 1357. Její stavbou byl pověřen Francesco Talenti, který zásadně změnil návrhy Cambia. Jeho dílem jsou mohutné křížové žebrové klenby, nad křížením ohromná kupole, širší chór a mnoho dalšího. V roce 1413 byl proveden tambur kupole. V té době se vynořila otázka o technické realizaci kopule. Byla tedy vypsána architektonická soutěž, kterou vyhrál Filippo Bruneleschi. Jeho kopule postavená v letech 1420 – 1434 je dodnes považována za zázrak stavební techniky. Její rozpětí je 41,97 m. Katedrála Santa Maria del Fiore byla vysvěcena 25. března 1436 papežem Evženem IV. Byla zasvěcena Panně Marii. Katedrála je 153 m dlouhá a 38 metrů široká. Údajně je 4. největší katedrálou na světě. Pojme až 25 tisíc návštěvníků.

Obtížnost: 4/5
Země vydání: Francie
Počet stran s díly: 15

Doprava

osobní odběr
Cena Doba doručení
Zdarma D+0

Vaši objednávku připravíme k vyzvednutí na naší pobočce v Klepačově u Blanska. Jakmile bude objednávka připravena k vyzvednutí budeme Vás informovat. Již se těšíme na Vaši návštěvu.

osobní odběr
  Cena Doba doručení
Doporučená zásilka 80 Kč D+1
Balík do Ruky 150 Kč D+1
Balík na Poštu 130 Kč D+1
Balík do Balíkovny 60 Kč D+1
Doporučená zásilka

Vaši objednávku předáme České poště, která Vám zásilku doručí na zvolenou adresu. Tento typ zásilky nedisponuje avízy o doručení, proto doporučujeme zásilku sledovat online (sledovací číslo Vám bude zasláno po odeslání). V případě, že vás doručovatel nezastihne na adrese, bude Vaše zásilka připravená k vyzvednutí na dodací poště.

 

Balík do Ruky

Vaši objednávku předáme České poště, která Vám zásilku doručí na zvolenou adresu. Typ zásilky, který je zvolen disponuje avízy o doručení a budete na doručení upozorněni předem pomocí SMS a emailu. V případě potřeby pak lze čas a místo doručení uzpůsobit. Pokud vás doručovatel nezastihne na adrese, bude Vaše zásilka připravená k vyzvednutí na dodací poště. Zásilku může vyzvednout kdokoliv s kódem pro vyzvednutí.

 

Balík na Poštu

Vaši objednávku předáme České poště, která Vám zásilku doručí na zvolenou pobočku České pošty. Typ zásilky, který je zvolen disponuje avízy, o možnosti vyzvednutí budete informováni pomocí SMS a emailu. Zásilku může vyzvednout kdokoliv s kódem pro vyzvednutí.

 

Balík do Balíkovny

Vaši objednávku předáme České poště, která Vám zásilku doručí na zvolenou pobočku Balíkovny. Typ zásilky, který je zvolen disponuje avízy, o možnosti vyzvednutí budete informováni pomocí SMS a emailu. Zásilku může vyzvednout kdokoliv s kódem pro vyzvednutí. A nezapomeňte na Balíkovnách využít zrychleného výdeje balíku přes vyvolávací systém.

 

osobní odběr
Cena Doba doručení
70 Kč D+2

Vaši objednávku předáme Zásilkovně, která Vám zásilku doručí na zvolenou pobočku. O možnosti vyzvednutí zásilky budete informování SMS a emailem. Zásilku může vyzvednout kdokoliv s kódem pro vyzvednutí.

osobní odběr
Cena Doba doručení
90 Kč D+2

Objednávka bude doručena na zvolenou adresu jednou z přepravních služeb (DPD, PPL, Geis, atp). Přepravce bude vybrán dle aktuální vytíženosti tak aby bylo doručení co nejspolehlivější.

 

Platba

Platba při osobním odběru přímo na naší pobočce v Blansku v hotovosti.

Platba hotově či kartou při převzetí balíku od kurýra či na vybrané výdejně. Tento způsob je zpoplatněn. Výše je závislá na výběru dopravy.

Nejjednodušší a nejrychlejší možnost úhrady vaší objednávky. Objednávku zde můžete uhradit platební kartou, rychlým online bankovním převodem či PayPalem a dalšími bežnými způsoby.

Pokud nechcete platit online nabízíme i běžný manuální převod bankovním účtem. Veškeré podklady k platbě obdržíte do emailu. Je nutné počítat ze zdržením 1-3 dny než se částka připíše na náš účet.
Načítám, prosím vydržte...