Jako příklady našeho sortimentu lze uvézt: jednoduché vystřihovánky pro nejmenší děti, mezi které patří klasické oblékací panenky, série o zvířatech - Selský dvůr, safari, Ptáci amazonských pralesů. Posledním hitem naší produkce jsou papírové modely známých staveb Čech a Moravy v měřítku 1:87 (H0). Tyto vystřihovánky si oblíbí nejen modelář papírových modelů ale i modelář věnující se železníčnímu modelářství. Tyto vystřihovánky jsou skvělým doplňkem jakéhokoliv kolejiště. Z naší další produkce bychom chtěli připomenout papírové modely hradu Bouzova, Pražského hradu nebo také papírové loutkové divadlo. Z uvedených příkladů vyplívá, že škála našich papírových modelů je od nejjednodušších konstrukcí až po složitější modely v měřítku, které jsou určeny pro zkušené stavitele.

Dalším směrem produkce firmy Betexa je výroba didaktických pomůcek. Tyto jsou distribuovány pod názvem Pexetrio. Tyto didaktické pomůcky vycházejí z principu všeobecně známeho pexesa. U této společenské hry se však hledají trojice. Tyto trojice spolu vždy souvisí. Takto se mohou vaše děti snadno naučit rozpoznat zvířata našich lesů, počítat či rozpoznávat písmena abecedy. V současnosti jsme uvedli na trh společenské hry, které jsme vyrobili na základě licencí zakoupených k trilogii filmů Pán Prstenů a hlavně k světoznámé sérii čarodějnických filmů Harry Potter. Jedná se o hlavolamy, pexesa, pexetria a jiné paměťové hry s vyobrazením hlavních postav či motivů objevujících se v těchto filmech.

Kromě výroby pro volný trh naše firma Betexa vyrábí i originální reklamní předměty na zakázku pro přední české i zahraniční společnosti. Realizovali jsme výrobu reklamních předmětů pro cestovní kancelář Fischer, Škoda Auto Mladá Boleslav, Sazka a.s., Městská policie Brno, MVČR, ČEZ, papírové skládací 3D pohlednice pro Magistrát města Brna a Magistrát města Plzně, hrad Bouzov, zámek Konopiště, lázně Velké Losiny, město Ostrava a další. Tyto velmi atraktivní reklamní předměty mají širokou škálu použití.